Polski Związek Krótkofalowców

Oddział Terenowy nr 26 w Toruniu

 Przemienniki  Dyplomy  lokalny SDR
czas na świecie
Created by sp2ilq
RENIFER 2017 czyli IV Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców BACHORZE

Kolejna, duża impreza krótkofalarska za nami !!!! Tym razem krótkie sprawozdanie z imprezy w której uczestniczyłem osobiście, więc mogę podzielić się swoimi przemyśleniami. Dla przypomnienia - IV MSK odbywało się z inicjatywy Zarządów Oddziałów Terenowych PZK : Nr 04 w Bydgoszczy, Nr 09 Pomorski w Gdańsku, Nr 16 Żuławski w Malborku, Nr 22 Środkowopomorski w Koszalinie, Nr 23 Nadnotecki w Pile, Nr 26 w Toruniu. Głównymi wykonawcami organizacyjnymi wiosennych i jesiennych spotkań i wynikających z nich ustaleń są : Piotr SP2LQP oraz Wojtek SP2ALT.
Tegoroczna impreza miała miejsce w dniach 2 - 4 czerwca 2017 roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego NATURA w Bachorzu nad jeziorem Charzykowskim. Głowna część spotkania miała miejsce w sobotę 3 czerwca. Gości i wszystkich przybyłych witali koledzy działający w sekretariacie imprezy. Po wpisaniu się na listę uczestników, odebraniu identyfikatorów i wszystkich niezbędnych "załączników" można było wypić upragnioną kawę. Milusińskich można było oddać spokojnie pod opiekę przemiłej animatorki. Działały już giełdy i stoiska krótkofalarskie, można było pokrzepić się kawą, herbatą, spotkać znajomych, zapoznać się z bazą ośrodka i programem spotkania. Oficjalnie MSK BACHORZE 2017 rozpoczęło się o godz. 11. Piotr SP2LQP powitał wszystkich przybyłych, przypomniał harmonogram spotkania i życzył miłego pobytu w Bachorzu.

Po obiedzie Wojtek SP2ALT wystąpił w roli przewodnika wycieczki - spacerku po Parku Narodowym Bory Tucholskie, który jak się okazało trwał 2,5 godziny dostarczając jego uczestnikom niesamowitych wrażeń podczas pokonywania 8 km trasy przyrodniczej. Było co podziwiać !!! To tylko część z wielu ciekawych rzeczy, które miały miejsce w czasie trwania MSK 2017.
W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób, w tym mieliśmy gościa z zagranicy - o ile dobrze pamiętaj z OH3. Było fajnie, ciekawie i sympatycznie. Nie był to wielki "spęd" krótkofalowców tylko spotkanie, podczas którego każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były ciekawe referaty, pokazy sprzętu, wspólne posiłki, możliwości obejrzenia i zakupu sprzętu i wyposażenia krótkofalarskiego, czas na dyskusje, wycieczki krajoznawczo-przyrodnicze. Oficjalne podsumowanie MSK BACHORZE 2017 odbędzie się tradycyjnie jesienią br. w Chojnicach na spotkaniu przedstawicieli 6 oddziałów- organizatorów MSK. Wiosną 2018 roku spotkamy się znowu w Chojnicach, żeby określić ramy programowe i organizacyjne MSK 2018.
Następny RENIFER czyli Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców już za rok. Będzie to PIĄTE, największe tego typu spotkanie krótkofalowców, członków ich rodzin oraz sympatyków Naszego hobby na terenie północnej Polski.
RENIFER nie jest żadnym konkurentem dla ŁOŚ - ia, który był tydzień wcześniej i nie w takim rozumieniu jest organizowany. Nie wszyscy z terenów północnej Polski mogą uczestniczyć w spotkaniu ŁOŚ pod koniec maja ze względów czasowych, rodzinnych, organizacyjnych. Dla Nich jest m.in. RENIFER czyli Międzyoddziałowe Spotkanie Krótkofalowców BACHORZE.
Organizatorzy oczekują na wnioski, uwagi , propozycje programowe do kolejnego MSK. Można je zgłaszać poprzez swoje zarządy oddziałów jak również bezpośrednio do Piotra SP2LQP oraz Wojtka SP2ALT.
Do spotkania na przyszłorocznym - V MSK Bachorze 2018.
Vy 73!
Mariusz   sq2bnm.
Na koniec kilka zdjęć wykonanych przeze mnie oraz Kazika sp2jel.

zobacz zdjęcia